Sağlık Turizm Reklamları
Sağlık turizm reklamları stratejisi, sunulan hizmet ve ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Her ülkeye kendi dillerinde, doğru strateji ve planlama ile düşük maliyetli, en uygun kanalları kullanarak kaliteli başvurular (lead) topluyoruz.
Sağlık Turizmi Sosyal Medya Yönetimi
Yurtdışından estetik amaçla gelme potansiyeli taşıyan hastalar için sosyal medya yönetiminiz büyük önem taşımaktadır. Hedeflediğiniz ülke, verdiğiniz hizmet ve hedef kitlenize uygun olarak sosyal medyanızı yönetiyor, kliniğinizin prestijini arttırıyor, tercih edilmenize destek oluyoruz.
Sağlık Turizm Danışmanlığı
Var olan sağlık turizm süreçlerinizi profesyonel bir destek olarak iyileştirmek veya sağlık turizmine başlamak istiyorsanız tüm süreçlerinizi 360 Stradigi ile yürütebilirsiniz. Websitesi, başvuru toplama reklamları, sosyal medya yönetimi, tanıtım filmleri, CRM entegrasyon süreçlerini tek bir yerden, kolayca yönetebilirsiniz.
Sağlık Turizmi

Hasta Getirme Süreci

Yüksek karlılık ve devlet tarafından sunulan cazip sağlık turizm teşvikleri sebebiyle Türkiye’de son 5 yılda artan sağlık turizm yatırımları beraberinde yüksek rekabeti getirdi ve maliyetler de artmaya başladı. Türkiye ile birlikte bir çok Kuzey Afrika ve bazı Avrupa ülkelerinin de bu pastadan pay almak istemesi bilhassa Amerika’dan, Avrupa’dan gelecek hastaların da alternatiflerini arttırmış oldu. Bu süreçte ön plana çıkmak isteyen klinikler, hastaneler, acenteler için doğru kurgulanmış sağlık turizm pazarlama stratejileri oluşturmaya başladılar.

Doğru ve etkili bir sağlık turizm pazarlama stratejisi oluşturmak için öncelikle verilen hizmet, hizmet verilecek ülke, fiyatlandırma politikasına bağlı olarak hedef kitle, satışçı sayısı gibi metriklerin belirlenmesi gerekmektedir.

Her ülkenin farklı bir ekosistemi olduğunu düşünerek, müşteri davranışlarını analiz etmek büyük önem arz etmektedir. Bu süreçte tecrübeli bir sağlık turizm ajansı ile çalışmak sürecin hızlı ilerlemesinde yardımcı olacaktır.

Gerek reklamlar ile gerekse sağlık turizmi pazarlama faaliyetlerinde bulunan firmalar için önemli olan WhatsApp kanalından gelen müşteri bilgilerinin kayıt edilmesi için mutlaka bir CRM altyapısına sahip olunması gerekmektedir. Oldukça yüksek maliyetler ve efor ile elde edilen bir lead’in sürekli takip dahilinde olması, raporlanması için CRM altyapısını kullanmak en önemli adım olacaktır.

Sağlık turizmi reklam yönetimi nasıl yapılmalı? Sağlık turizminde sosyal medya yönetimi nasıl olmalı? gibi sorular bu süreçte en çok merak edilen konuklardan olmaktadır. Hedeflenecek ülkedeki potansiyel müşterilerin neleri, nasıl aradığını, hangi siteleri, mecraları incelediğini bilerek bir dijital sağlık turizm reklamı (Google Ads, Meta, TikTok v.s.) ve sosyal medya stratejisi oluşturularak artık pazarlama sürecine başlanmalıdır.

Pazarlama ve satış ekibinin sürekli koordineli olarak piyasalardaki ve gündemdeki gelişmeler, değişiklikler, dinamikler takip edilerek hem müşteri edinme (lead generation) hem de arama süreçleri optimize edilerek en hızlı sürede müşterinin gelmesi sağlanmalıdır.

Elde edilen müşteri bilgileri (data, lead, potansiyel müşteriler) eksiksiz bir şekilde CRM’e – mümkünse anlık – kayıt edilerek süreçler takip edilmeli ve optimizasyonu sağlanmalıdır.

360 Stradigi olarak tüm bu sağlık turizm süreçlerini hızlı ve efektif bir şekilde gerçekleştirmek için buradayız!

1
Websitesi Kurulumu

Sağlık turizm sektöründe, kullanıcı davranışlarına uygun çok dilli (multi-language), mobil cihaz uyumlu, SEO uyumlu ve Whatsapp, Live Chat gibi iletişim kanallarının entegre edildiği, başvuru sürecinin kesintisiz ilerlediği, modern bir websitesine sahip olunması gerekmektedir.

2
CRM Kurulumu

Satış ekibinizin, sahip olduğunuz veya olacağınız başvuru datalarını aramalarını gerçekleştirirken başvurular ile ilgili notların alacağı, raporları oluşturacağı bir altyapıya sahip olunması çok önemlidir.

3
Sağlık Turizm Reklamları

Saç ekimi, diş estetiği, plastik cerrahi ve diğer hizmetleriniz için hedef ülkenin kullanıcı davranışlarına özel mecralarda doğru mesaj ile kaliteli data toplanma süreci büyümenize direkt etki etmektedir.

4
Sosyal Medya Yönetimi

Estetik cerrahi konusunda hizmet almak isteyen potansiyel bir müşteri için sosyal medyadaki varlığınız ve verdiğiniz izlenim, tercih sebebi olmanız açısından çok önemlidir.

5
Optimizasyon

Sağlık turizmde büyümek, performans metriklerinin doğru değerlendirmesi ve buna göre bir sonraki adımı düzenlenmesinden geçmektedir. Toplanan başvuruların kalitesini ve maliyetler göz önünde bulundurularak kanal ve mesajlar düzenlenmelidir.

  Sağlık Turizm Ajansı ve

  Danışmanlık Hizmeti

  Sağlık turizm ajansı nasıl seçilir? Sağlık turizm pazarlaması nasıl olmalı? Sağlık turizminde nasıl müşteri bulabilirim? Sağlık turizminde sosyal medya yönetimi ne olmalı? gibi sorularınızın cevabı,  profesyonel ve yüksek tecrübeye sahip bir sağlık turizm ajansı olan 360 Stradigi!  Sağlık turizmine ister yeni başlayalın isterse de halihazırda aktif olun. Size ve hedef kitlenize uygun sunacağımız gerçekçi ve çözüm odaklı planlamarımız ile sizinleyiz!

  Yüksek sayıda, düşük maliyet ile (CPL) başvuru toplamak, marka bilinirlik ve prestijinizi arttırmak, takipçilerinizin etkileşimini arttırmak, çalışmalarınızı geliştirmek için sizlere yıllarca elde ettiğimiz tecrübelerimizden elde ettiğimiz çözümlerimizi sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

  Anahtar Teslim

  Sağlık Turizm Ajansı Desteği

  Bir sağlık turizm ajansı, olan 360 Stradigi’den sadece standart ajans hizmetlerinden olan sağlık turizm reklamları ve sağlık turizm sosyal medya yönetim desteği almak yerine, A’dan Z’ye tüm pazarlama süreçlerinizi kurup yönetiyoruz. Sağlık turizm konusundaki tecrübemiz ile hızlı bir şekilde kliniğinizi büyütmeye başlayın!

  Sağlık Turizm Referanslarımız

  Sık Sorulan Sorular

  Sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir klinik veya hastaneniz varsa, doğru dijital pazarlama ajansını seçmek, başarılı bir sağlık turizmi stratejisi oluşturmanın kilit adımlarından en önemlisidir. Sağlık turizmi ajansı bulurken, çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmayı gerektirir:

  1. Ajansın sağlık turizmindeki deneyimi ve uzmanlığı:

  Sağlık turizm pazarlaması oldukça özel bir alandır ve hedef kitle farklı ülkelerdeki değişken profiller olduğu için sektörel deneyimi olan bir ajansla çalışmak, büyüme sürecinizdeki hızınızı ve başarı şansınızı arttıracaktır. Sağlık turizmi pazarlama stratejileri ve sağlık sektöründeki güncel trendleri takip etmesi konusunda uzmanlaşmış bir ajansı seçmek, doğru hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

  2. Referanslar ve İncelemeler:

  Sağlık turizmi projeleri konusunda daha önce tecrübe edinmiş ajansların geçmiş deneyimleri size rehberlik etmekle birlikte, sektörel değişkenlere karşı çözüm bulma refleksi yüksek olan ajanslar sizin daha fazla müşteriye sahip olmanızı etkileyecektir.

  3. Yaratıcı ve Gerçekçi Çözümler, Stratejiler:

  Sağlık turizmi pazarlama stratejileri konusunda yaratıcı ve etkili fikirleri, ayağı yere basan, sektörel ve konjonktürel gerçekliğe uygun projeler, çözümler sunabilen bir ajansla çalışmak, kliniğinizin veya hastanenizin öne çıkmasını sağlayacaktır. Sosyal medya yönetimi, içerik pazarlaması ve online itibar yönetimi gibi alanlarda güçlü ve efetktif bir iş akışına sahip bir ajans, sağlık turizmi hedeflerinizi hızla gerçekleştirmenize katkıda bulunacaktır.

  4. Bütçe ve Maliyet Kontrolü:

  Sağlık turizminin yüksek karlılığı işletmelerin reklam bütçesi harcaması konusunda daha cömert davranmaları, sağlık turizm reklamlarındaki rekabetin artmasıyla beraber maliyetlerin de diğer sektörlere kıyasla çok yüksek seviyede olmasına neden oldu. Bu zorlu şartlarda seçtiğiniz ajansın sunduğu hizmetlerin bütçenize uygun olması ve reklam hesaplarınızın yönetimi için sunduğu çözümler oldukça önemlidir.

  5. Ajans İletişimi:

  Çok dinamik bir doğası olan sağlık turizminde, çalışacağınız ajanstaki süreçlerinizle ilgilenen ekibin yeterliliği ile işinize olan konsantrasyonu verimli işbiriliği için temel unsurdur. Ajans ile markanızın arasındaki sağlıklı bir iletişim, başarılı bir işbirliği için temel unsurdur.

  Sağlık turizm pazarlamasındaki en önemli başarı kriteri reklamlardan elde edilen performans ile belirlenmektedir. Sağlık turizm reklam kampanyalarında sıklıkla Google Ads, Meta, TikTok gibi kanallardan lead toplama (başvuru toplama) kurguları kullanılmaktadır. Ancak buradaki kilit nokta, her mecranın kendi özelinde kullanıcı dinamikleri olduğu unutulmamalıdır. Sağlık turizmde reklam maliyetleri, hedef kitlenin hangi ülkede olduğu, hangi operasyona ihtiyaç duyduğu ve reklamın çıkıldığı dönem gibi bir çok değişkene göre değerlendirilmelidir.

  Yüksek rekabetten dolayı yüksek seyir eden maliyetleri, daha önce sektörel deneyimi olan bir sağlık turizm ajansı ile çalışarak gerçekçi, somot bir maliyet oranları belirlenebilmektedir. İletişim bilgilerini paylaşan bir kullanıcının birim maliyetini (CPL) hesaplarken, sadece bir formun maliyetinden ziyade, potansiyel kişinin ulaşıabilir olup olmadığı, ilgi durumu ve seviyesine göre kalitesi (eCPL – efektif lead) değerlendirmek daha doğru sonuç verecektir. Lead (başvuru) toplama süreçleri ile ilgili daha detaylı bilgiye lead generation ajansı sayfamızıdan elde edebilirsiniz.

  Sağlık turizmindeki reklam maliyeti nasıldır? sorusunda da açıkladığımız gibi, kampanya kurgusunda hedeflenen kitleye göre maliyetler değişiklik göstermektedir. Ancak yine de kitleye uygun olarak düzenlenmiş reklam kampanyası kurgularının ve materyallerinin reklam maliyetleri üzerinde direkt etkisi olmaktadır. Örneğin; Google Ads reklamlarındaki maliyetleri düşürmek için reklam metinlerinin arama terimlerine paralel kurgulanması, landing page kurgularının kullanıcı deneyimlerine uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Keza Meta reklamlarında da kullanılarak görsellerin net bir şekilde mesajı vermesi ve ilgili kitlenin doğru hedeflenmesi de reklam kampanyanızın verimliliğini arttıracaktır. Bu süreçleri tecrübe sahibi bir sağlık turizmi ajansı ile ilerleyerek kısa zamanda sonuç alabilirsiniz.

  Sağlık turizm konusunda aktif olan markanızın sosyal medya yönetimini kurmadan önce markanızın hedef kitlesi ve markanızın kimliğinin oluşturulması gerekmektedir. Zira sosyal medyadaki mecraların kullanım oranı ülkeler bazında değişiklik göstermektedir.

  Efektif ve verimli bir sosyal medya yönetimi için şu konulara dikkat edilmesi isabetli olacaktır:

  1. Şeffaf ve Açık Bilgilendirme:

  Yurt dışından gelecek hastaları açık ve şeffaf bir şekilde sosyal medya kanalınızdan bilgilendirmelisiniz. Tedavi süreci, doktor bilgileri, konaklama düzenlemeleri gibi bilgiler açıkça sunulmalıdır.

   2. Before/After ve Testimonial Paylaşımlar:

  Klinik veya hastanenizi sosyal medya kanalları üzerinden araştıran potansiyel müşterileriniz için çok önemli olan before/after paylaşımların, sağlık turizmi yetki belgesi olan firmalar açısında yasal olarak yapmasında bir sakınca yoktur. Yetki belgesi olmayan firmaların bu before/after paylaşımları yapması durumunda yasal yaptırımlarla karşılaşabilir.

  Bununla beraber kliniğiniz veya hastanenizde estetik operasyon geçiren müşterilerinizin deneyimlerini anlattığı kısa ve etkileyici videolar da müşteri edinimizini arttıracak, marka güvenilirliğinizi ve prestijini de yükseltecektir. Bu videoları altyazılı ve seslendirmeyle birlikte yapmak etkiyi arttıracaktır.

   3. Tanıtım Videoları:
  Yurt dışından klinik veya hastanenize gelecek müşterilerinizin sosyal medya kanallarınızın aracılığı ile kliniğinizin içi ve dışı, hizmet veren personel ve doktorların görüntüsü, tecrübelerinden ve eğitimlerinden bahsetmesi prestijinizi ve güvenirliliğiniz arttıracak, müşterilerinizin daha hızlı ikna olmasını sağlayacaktır

   4. Sosyal Medya Projeleri:

  Sosyal medya paylaşımlarınızın yüksek etkileşim alması sizi ve verdiğiniz hizmeti araştıran kullanıcılar açısından dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. Bu paralelde paylaşımlarınızın etkileşimini arttıracak projeler ile var olan takipçilerinizden daha fazla verim elde etmenizi sağlamalısınız. Bu süreç markanızın prestijini ve güvenilirliğini arttıracaktır.

   5. Profesyonel Yardım Almak:
  Sosyal medya pazarlaması konusunda profesyonel sağlık turizm ajansı hizmeti alarak etkili sosyal medya stratejileri ve projeleri oluşturabilirsiniz. Uzun zamandır onlarca kliniğe verdiği sosyal medya desteğinden elde ettiği bilgi ve tecrübeyi sizin için de kullanması için 360 Stradigi ile iletişime geçebilirsiniz.

  post_06
  lead-generation-reklamları
  x Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
  Bu site
  Shield Security tarafından korunuyor →